15 listopada 2022 r. uczniowie klasy 8c i 8d uczestniczyli w lekcjach obywatelskich, prowadzonych przez edukatorów z Centrum Inicjatyw Obywatelskich.
W trakcie zajęć została wykorzystana gra planszowa Impuls, w której gracze stają przed wyzwaniem zrealizowania wybranych projektów społecznych i zmiany oblicza swojego miasta.
Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób mogą realizować swoje pomysły w mieście i przekonali, że jako obywatele mają realny wpływ na to jak wygląda ich miasto i co się w nim dzieje oraz poznali lokalne organizacje pozarządowe.