Aktualności

        • Logo programu Ministerstwa Edukacji i Nauki "Poznaj Polskę"
          • Wycieczka klasy 2c w ramach programu MEiN "Poznaj Polskę"

          • 15 czerwca 2022 r. klasa 2c, w ramach programu "Poznaj Polskę", wzięła udział w wycieczce do Kluk oraz odwiedziła Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.

            W Muzeum Wsi Słowińskiej uczniowie mieli okazję podziwiać chaty w kratę i zwiedzić je w środku. Ze zdziwieniem oglądali ich wyposażenie i stroje ludności słowińskiej oraz odgadywali przeznaczenie sprzętów domowych, rolniczych i rybackich. W Muzeum podczas warsztatów zamienili się w dwie bandy piratów „Straszny potwór” i „Czarna czaszka”. Piraci poszukiwali skarbu na terenie muzeum, odbyli bitwę morską i zdobywali punkty rzucając do celu.

            Na koniec zmęczeni emocjami współcześni piraci mogli posilić się pizzą.

          • Sukcesy Najmłodszych

          • Miło nam poinformować, że w czerwcu 2022 r. rozstrzygnięto aż trzy konkursy: Ogólnopolski Konkurs ZUCH edycja roczna j. polski i matematyka oraz Ogólnopolskie Dyktando Szkolne.

        • Dzieci wykonują wspólną pracę plastyczną.
          • "I Ty też potrafisz…" - spotkanie integracyjne uczniów klas trzecich

          • 13 czerwca 2022 roku odbyło się spotkanie integracyjne "I Ty też potrafisz" dla uczniów klas trzecich uczęszczających na zajęcia logopedyczne i rewalidacyjne. Celem spotkania była integracja rówieśnicza dzieci oraz propagowanie zasad bezpiecznego zachowania się podczas wakacji.

            Wykorzystane zabawy interaktywne miały charakter konkursu, w którym uczniowie wykazali się dobrą znajomością zasad zachowania w różnych okolicznościach letniego wypoczynku.

            Na zakończenie dzieci wykonały wspólną pracę plastyczną i otrzymały drobne upominki. Zabawom towarzyszył dobry humor i serdeczna atmosfera.

        • Laureaci konkursu z nagrodami i dyplomami.
          • Sukces w konkursie pt. "Witraż z natury"

          • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w X edycji konkursu "Na mapie świata jest takie miejsce" pt. "Witraż z natury" zorganizowanego przez Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych Oddział Park Krajobrazowy "Dolina Słupi" oraz Miejską Bibliotekę Publiczną im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku.

        • Nauczyciel wręcza dyplomy uczniom.
          • Dzień Dziecka

          • 1 czerwca na całym świecie dzieci mają swoje święto. W naszej szkole to również był niezwykły dzień. Dopisały humory i energia do sprawdzenia swoich sił w zawodach sportowych organizowanych przez nauczycieli świetlicy szkolnej.

            W tym dniu liczyła się dobra zabawa i aktywność ruchowa reprezentantów klas młodszych. Wszyscy uczniowie bawili się wspaniale, a zwieńczeniem ich zmagań był słodki poczęstunek i pamiątkowe dyplomy.

        • Zwycięzcy Międzyszkolnego Konkursu Literackiego „Spełniam jedno z moich marzeń - zostaję pisarzem” u Pani Prezydent Miasta Słupska
          • Międzyszkolny Konkurs Literacki "Spełniam jedno z moich marzeń - zostaję pisarzem"

          • 31 maja 2022r. w Ratuszu Miejskim odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom, młodym pisarzom Międzyszkolnego Konkursu Literackiego dla uczniów klas 4-8 słupskich szkół podstawowych "Spełniam jedno z moich marzeń - zostaję pisarzem" pod patronatem Prezydent Miasta Słupska Pani Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej:

            1 miejsce - Otylia Kwiecień, SP3 w Słupsku,
            2 miejsce - Gabriel Kalejta, SP3 w Słupsku,
            3 miejsce - Hanna Kujawa, SP8 w Słupsku,
            Wyróżnienie - Jakub Kuśnierz, SP8 w Słupsku.

            Prace dzieci czytało jury w składzie: Mirosława Majkowska SP10, Aurelia Cyrankowska SP10, Alina Jasiocha MBP filia nr 8, Mirosława Cichocka Zespół Szkół Agrotechnicznych, Beata Szybakowska SP10, Dorota Borkowska SP10 oraz Agnieszka Jasiura SP10.

            Dziękujemy również uczniom SP10 i życzymy powodzenia w przyszłym roku.
            Gratulujemy młodym pisarzom.

            Organizatorzy: biblioteka Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 w Słupsku oraz filia nr 8 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku.

        • Koncert z dedykacją dla mam.
          • "Dziesiątka" dla mam

          • 26 maja - Dzień Mamy, to jedno z najpiękniejszych świąt w kalendarzu.
            W tym dniu dla naszych mam płyną rzeki życzeń, szacunku i miłości oraz pachną najpiękniejsze kwiaty. To w ich stronę kierujemy wtedy swe spojrzenia i to dla nich biją mocniej nasze serca.

            Z tej okazji, w naszej szkole, odbyła się impreza online z udziałem zaproszonych mam, której organizatorką była p. Dorota Laskowska, na co dzień nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej. Podczas wspólnej zabawy, mamy razem z dziećmi projektowały serca pełne czułości oraz komponowały bukiety przepełnione życzeniami.

            Dwuosobowe zespoły wzięły również udział w teście dotyczącym Dnia Matki oraz quizie muzycznym. Zwycięskie drużyny otrzymały karty podarunkowe do C.H. „Jantar”, vouchery do Salonu Fryzjersko - Kosmetycznego „Duet” oraz zaproszenia na poczęstunek do Pizzerii „Presto”.

            Punktem kulminacyjnym imprezy był wideokoncert ze specjalną dedykacją dla mam, który wywołał wielkie wzruszenie wśród gości. Podczas śpiewu i tańca dzieci, w oku niejednej mamy zakręciła się łezka. I choć czas wspólnej zabawy już za nami, z pewnością na długo jeszcze pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy serdecznie sponsorom za pomoc w organizacji tej wyjątkowej imprezy.

        • Laureatka Międzyszkolnej Olimpiady Matematycznej z nagrodą i dyplomem.
          • Międzyszkolna Olimpiada Matematyczna

          • Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Hanna Wasińska z klasy IIIa  zdobyła I miejsce w XVII Międzyszkolnej Olimpiadzie Matematycznej dla uczniów klas trzecich, która odbyła się 24 maja 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 6 w Słupsku.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwiązywaniu matematycznych problemów.

        • Laureatka Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego z nagrodą i dyplomem.
          • Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

          • 13 maja 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Słupsku odbył się XIX Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny. Celem tego przedsięwzięcia było kształcenie wrażliwości uczniów kończących I etap edukacji na znajomość zasad ortograficznych i interpunkcyjnych, prawidłowe stosowanie ich w praktyce oraz spotkanie "Młodych Mistrzów Ortografii".

          • Finaliści konkursu "InstaLogik"

          • Z ogromną przyjemnością informujemy, że Kacper Snela, uczeń klasy 6b oraz Jakub Szałacki, uczeń klasy 8a zostali finalistami trzeciej edycji ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno - Informatycznego "InstaLogik" organizowanego Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów pod Honorowym Patronatem Ministra Edukacji i Nauki.

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opiekunowie: Marzena Marecka i Danuta Ficek