15 czerwca 2022 r. klasa 2c, w ramach programu "Poznaj Polskę", wzięła udział w wycieczce do Kluk oraz odwiedziła Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.
W Muzeum Wsi Słowińskiej uczniowie mieli okazję podziwiać chaty w kratę i zwiedzić je w środku. Ze zdziwieniem oglądali ich wyposażenie i stroje ludności słowińskiej oraz odgadywali przeznaczenie sprzętów domowych, rolniczych i rybackich. W Muzeum podczas warsztatów zamienili się w dwie bandy piratów „Straszny potwór” i „Czarna czaszka”. Piraci poszukiwali skarbu na terenie muzeum, odbyli bitwę morską i zdobywali punkty rzucając do celu.
Na koniec zmęczeni emocjami współcześni piraci mogli posilić się pizzą.