21 czerwca 2022 r. klasa 3d uczestniczyła w jednodniowej wycieczce dofinansowanej w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. "Poznaj Polskę". W wyjeździe wzięło udział 20 uczniów.
Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach, drugim zaś wizyta w Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. W ramach wycieczki uczniowie wzięli udział w lekcjach muzealnych oraz warsztatach pn. „Wokół kuchennego pieca, czyli co jedli Słowińcy. Elementy jadła na wsi słowińskiej i pomorskiej z przełomu XIX i XX wieku”. Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia chat w kratę, obejrzenia dawnych sprzętów gospodarstwa domowego oraz w praktyce poczuć klimat dawnych zwyczajów oraz codziennych prac. Z zaciekawieniem słuchali opowieści o tym, jak wyglądała codzienność dzieci - ich rówieśników z minionych wieków.
Uczestnicy przygotowywali również chleb do wypieku w piecu chlebowym, składniki do zupy jarzynowej oraz rozrabiali ciasto waflowe. Największych wrażeń dostarczyło „wyczarowanie” masła ze śmietany. Nie mogło się też obyć bez wspólnego poczęstunku, który samodzielnie przygotowany przez dzieci, smakował wyśmienicie. Nie brakowało też emocji oraz dyskusji na temat usłyszanych historii, czy też obejrzanych miejsc.
Wycieczka była nie tylko świetną formą wypoczynku, ale też ciekawą lekcją o przeszłości naszego regionu.