15 grudnia uczniowie klasy 2b wzięli udział w programie Laboratoria Przyszłości. W ramach projektu dzieci przygotowały i upiekły tosty według własnych przepisów. Następnie wspólnie je skonsumowały i wyraziły opinie o swoich eksperymentach kulinarnych. Wszyscy wyszli zadowoleni i najedzeni z pracowni.
Aktualności
Zajęcia kulinarne w klasie 2b
Konkurs Recytatorski dla uczniów klas III
15 grudnia 2022 r. w bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Recytatorski dla uczniów klas III, przygotowany przez nauczycieli biblioteki i świetlicy.
Jury wysłuchało recytacji i wyłoniło następujących zwycięzców:
I miejsce – Joanna Borkowska - klasa 3b
II miejsce – Kornelia Spychała - klasa 3d, Filip Borczyk-Kossakowski - klasa 3b
III miejsce – Karen Kulągowska - klasa 3b, Filip Gago - klasa 3dWyróżnienie otrzymali: Hanna Rek - klasa 3b, Martyna Zaryczna - klasa 3d, Karolina Besaraba - klasa 3d, Kinga Jaros - klasa 3c, Marika Ciesielska - klasa 3c, Sebastian Kamiński - klasa 3a.
Laureaci otrzymali nagrody książkowe, dyplomy oraz słodki poczęstunek. Gratulujemy!
Wszyscy jesteśmy tacy sami – impreza integracyjna
W grudniu uczniowie pierwszych klas integracyjnych ze Szkół Podstawowych nr 4, 5, 10, uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i dzieci Przedszkola Miejskiego nr 8 „Zamek Skarbów” spotkali się w naszej szkole na mikołajkowej imprezie integracyjnej „Wszyscy jesteśmy tacy sami”.
Dzieci wzięły udział w zabawie sportowej, gdzie nie było przegranych i wygranych. Liczyła się dobra zabawa i uśmiech na twarzach naszych dzieci. Do zabawy chętnie włączyli się opiekunowie przybyłych uczniów oraz wolontariusze naszej szkoły.
W czasie przerwy uczennica naszej szkoły zaśpiewała piękną pastorałkę: „Pastorałka Księżycowa”. Na koniec Dyrektor szkoły p. Bogdan Leszczuk podziękował dzieciom, zaproszonym gościom oraz nauczycielom. Wszystkie dzieci otrzymały słodkie upominki, dyplomy i grę planszową, którą zawiozą do własnych placówek jako upominek.
Integracyjne oddziały, które istnieją w naszych szkołach dają wszystkim dzieciom szansę rozwoju i wzrastania wśród zdrowych rówieśników. Nawiązują z nimi kontakty i więzi koleżeńskie. Poprzez zabawę uczą się tolerancji, akceptacji, szacunku oraz gotowości służenia sobie pomocą. Zdobywają również wiele nowych doświadczeń i umiejętności . To utwierdza nas w przekonaniu o konieczności organizowania takich spotkań.
Całą zabawę przygotowali i poprowadzili nauczyciele i wolontariusze naszej szkoły. Serdecznie zapraszamy za rok! Do zobaczenia.
1
Sukces w piłce siatkowej dziewcząt
15 grudnia, w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży odbyły się zawody w piłce siatkowej dziewcząt. Gospodarzem turnieju była Szkoła Podstawowa nr 8 w Słupsku.
Po bardzo zaciętym pojedynku trwającym prawie godzinę i trzy sety lepsze okazały się dziewczęta z naszej szkoły pokonując gospodynie 15-12 w tie-breaku. Tym samym pierwszy raz w historii szkoły zostały mistrzyniami Słupska.
Wystąpiły w składzie: Alicja Mila, Alicja Dobkowska, Martyna Rucińska, Julia Groszek, Michalina Jurcaba, Michalina Stasiak, Marharyta Klieptsova, Maria Śnieżek, Wiktoria Nowak, Maxima Janulis, Zuzanna Wolak. Opiekunem był Marcin Kwaśniewski.
Zajęcia edukacyjne w Parku Krajobrazowym Dolina Słupi
12 grudnia uczniowie klasy 3a udali się do siedziby Parku Krajobrazowego Doliny Słupi. Dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych.
Celem zajęć było poznawanie dziedzictwa kulturowego, naukowego, historycznego i przyrodniczego Doliny Słupi. Uczniowie poznali nasze najbliższe środowisko naturalne, posłuchali ciekawej prelekcji na jego temat oraz rozwiązywali zadania interaktywne, chętnie układali przyrodnicze puzzle. Na koniec zajęć wspólnie zbudowali karmnik dla ptaków oraz wykonali świąteczny upominek z klamerki, szyszek i ekologicznego sznurka.
Pełni nowej wiedzy i zapału wrócili do szkoły, gdzie dalej szukali informacji w Internecie o Krajobrazowy Parku Doliny Słupi.
Mikołajkowa wycieczka klas 1a i 1c
6 grudnia, czyli w Mikołajki uczniowie klasy I a i I c wybrali się na szkolną wycieczkę autokarową do Fabryki Bombek Tespol w Nacławiu koło Koszalina.
Celem niecodziennej wyprawy było zapoznanie się z cyklem produkcji ozdób choinkowych oraz poszerzenie swojej wiedzy na temat tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych.
Pierwszaki z zainteresowaniem obserwowały wydmuchiwanie, posrebrzanie, suszenie i malowanie bombek. Miały też okazję własnoręcznie pomalować swoją bombkę, którą zatrudnione w fabryce panie ozdobiły imieniem każdego ucznia. Niektórzy dokonali zakupu zabawek choinkowych o przeróżnych kształtach i kolorach.
Mamy nadzieję, że ozdoby te zawisną na choinkach lub będą elementem stroików świątecznych na stołach wigilijnych. Wszystkim uczestnikom mikołajkowej wycieczki dopisywał dobry humor i przedświąteczny nastrój, bo przecież święta Bożego Narodzenia są tuż, tuż.
Mikołajkowe zabawy w bibliotece
6 grudnia, w czytelni dzieci przy świątecznej muzyce rozwiązywały krzyżówki czytelnicze, łamigłówki, kolorowały świąteczne kolorowanki i częstowały się słodyczami.
Świąteczne warsztaty dekoratorskie
"Święta tuż – tuż!" – pod takim hasłem w naszej szkole odbyły się warsztaty dekoratorskie. I zapachniało świętami. I to dosłownie! Organizatorem warsztatów była p. Dorota Laskowska, która przy współpracy z p. Aleksandrą z Pracowni Tortów Artystycznych "Słodkie Babeczki Aleksandra Milarska" zaserwowała uczestnikom wiele słodkości.
W popołudniowym spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy 1b razem z rodzicami. W czasie warsztatów każdy miał okazję wcielić się w rolę cukiernika i zbudować od podstaw swoją piernikową chatkę. Pod czujnym okiem naszej specjalistki dzieci wykazywały się pomysłowością, a przy tym miały ogromny zapał do pracy. Z ochotą pomagali im rodzice, więc chatki rosły jak na drożdżach. Powstało całe słodkie osiedle. Na ścianach piernikowych chatek pojawiły się choinki, bałwanki, mikołaje, gwiazdki, bombki i wiele innych świątecznych dekoracji. A to wszystko za sprawą pysznego lukru.
Wśród uczestników warsztatów rozlosowano wejściówki, których fundatorem była Sala Zabaw "Dżungla Park" w Słupsku. Wszystkim towarzyszył uśmiech, a w powietrzu unosił się pachnący piernikami świąteczny nastrój. Chatki powędrowały do rodzinnych domów uczniów, by zagościć na ich świątecznych stołach.
Warsztaty Mikołajkowe w klasach integracyjnych
W czasie przygotowań świątecznych klasy 1a, 2a i 3a brały udział w zajęciach warsztatowych, na których uczniowie uczyli się wykonywać własnoręcznie kolorowe, pachnące mydełka.
Uczestnicy dowiedzieli się, jakie składniki potrzebne są do produkcji mydełek. Były to: bazy mydlane, zapachy, różnokolorowe barwniki, błyszczące, brokatowe dodatki oraz silikonowe foremki. Właściwości składników rozpoznawaliśmy wielozmysłowo - poprzez dotyk, węch i wzrok.
Konkurs plastyczny "Barwy jesieni"
Na pożegnanie kalendarzowej jesieni uczniowie klas 1, inspirowani wcześniejszymi obserwacjami kolorów przyrody, uczestniczyli w Szkolnym Konkursie Plastycznym "Barwy jesieni". Dzieci z dużym zaangażowaniem wykonały swoje prace, wykorzystując różnorodne techniki plastyczne. Spośród 23 udało się wyłonić najciekawsze arcydzieła, które zostały nagrodzone dyplomem i drobnym upominkiem. Oto nagrodzeni uczniowie:
Wiktoria Rakoczy, Szymon Dłużniewski, Olaf Frąckowiak, Matylda Nazarczuk, Stanisław Iwanowski, Kinga Czychewicz, Maciej Leśniak, Antoni Paprocki, Witold Wernerowski
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok do kolejnej edycji konkursu.
Archiwum Aktualności