W czwartek 21.09.2022r. uczniowie ze świetlicy mieli niebywałą okazję zapoznać się z energią wiatru. Jak doskonale wiemy, wiatr towarzyszy nam codziennie, a dookoła nas znajdują się znakomite źródła energii odnawialnej, jakimi są wiatraki.
Dzięki programowi Laboratoria Przyszłości stworzona przez Panią Karolinę Łyszyk grupa uczniów ze świetlicy, z pomocą instrukcji, budowała wiatraki. Dla dzieci było to bardzo interesujące zadanie, dzięki któremu mogli odkrywać krok po kroku jak zbudować wiatrak, oraz poznać jego działanie.
Poprzez zajęcia uczniowie mieli możliwość kształtowania zdolności logicznego myślenia, rozwijali swoją kreatywność, a także wyobraźnię przestrzenną. Oprócz walorów edukacyjnych tworzenie siłowni wiatrowych umożliwiło dzieciom świetną zabawę. Uczniowie bardzo zaangażowali się w powierzone im zadanie.