Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Literackiego „Spełniam jedno z moich marzeń – zostaję pisarzem!” dla klas IV-VIII pod patronatem Prezydent Miasta Słupska Pani Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej.
Aktualności
„Spełniam jedno z moich marzeń – zostaję pisarzem!”
Turniej "Prewencja ale inaczej"
5 czerwca reprezentacja naszej szkoły po raz drugi wzięła udział w Międzyszkolnym Turnieju „Prewencja ale inaczej” organizowanym przez Stowarzyszenie "Bezpieczny region Słupski". Jest to turniej sportowo-wiedzowy, w którym bierze udział 6-osobowa drużyna w konkurencjach sportowych (3 chłopców i 3 dziewczyny) i 3 osobowa drużyna pisząca test wiedzy. Wiedza ta obejmuje wiadomości z zakresu profilaktyki uzależnień, wiedzy o policji, bezpieczeństwa i ruchu drogowego, przepisów oświatowych. Część sportowa rozgrywana jest w formie wieloboju sportowego, czyli zwinnościowych torów przeszkód.
W tym roku w rozgrywkach brało udział 9 szkół, nasza szkoła zajęła III miejsce. Drużynę sportową przygotowała p.Anetta Rybak, a teoretyczną p.Piotr Ziółkowski. Skład drużyny:
Sportowej:
1. Bruździńska Martyna 7b
2. Mielczarek Zuzanna 7b
3. Puzdrowska Natalia 7c
4. Augustyn Igor 7c
5. Makuch Wiktor 7d
6. Zieliński Konstantyn 7b
7. Skowroński Grzegorz 7dTeoretycznej:
1. Frankowska Martyna 7c
2. Szabat Iga 7c
3. Karpowicz Filip 7cOpiekunem drużyny była Pani Anetta Rybak. Serdecznie wszystkim gratulujemy.
XXVIII Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej MINIVOCAL
Sukcesem naszych wokalistek zakończył się XXVIII Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej MINIVOCAL, któremu patronują Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Prezydent Miasta Słupska.
Zespół wokalny KWARTECIK zajął I miejsce w kategorii III (młodzież w wieku gimnazjalnym - zespoły), natomiast Ula Sieradzka zdobyła Grand Prix festiwalu.
Serdecznie gratulujemy.
Tworzyć każdy może…
Uczennica klasy 2 d Julia Giczewska zdobyła wyróżnienie w XXXV Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej.
Serdecznie gratulujemy!
Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Słupsku i Regionie
30 maja 2019r. po raz kolejny w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Słupsku i Regionie.
Do niełatwego współzawodnictwa przystąpiło sześć trzyosobowych reprezentacji słupskich szkół podstawowych. Uczniowie wykazali się znajomością postaci, pomników, jak i zabytków związanych z historią miasta i okolic oraz aktualnych wydarzeń kulturalnych, społecznych i gospodarczych w naszym mieście i regionie.
Po zaciętej rywalizacji na podium stanęli:
I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3
II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 5
III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 8Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. Zwycięzcom gratulujemy sukcesu!
"Morze, nasze morze"
Uczniowie naszej szkoły aktywnie wzięli udział w ogłoszonym XV Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt. "Morze, nasze morze", którego organizatorem była Szkoła Podstawowa w Wicku. Za pomocą kredek i farb ukazywano piękno krajobrazu morskiego, życie w morzu, panoramę portowych miast, pracę ludzi morza.
Z przyjemnością informujemy, że nagrody w konkursie zostały przyznane dla:
Emilii Gołębiowskiej z klasy 6c
Majki Kuchmacz z klasy 6c
Klaudii Święty z klasy 7bWyróżnienia otrzymały:
Weronika Kacperek z klasy 1c
Zuzanna Maciejewska z klasy 6bWszystkim serdecznie gratulujemy!
Samorządowy Konkurs Nastolatków „8 Wspaniałych”
Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły - Adrianna Szmigiero z klasy 8b działająca w Szkolnym Klubie Wolontariusza została laureatem XXV Jubileuszowej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków 8 WSPANIAŁYCH.
Celem Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych" jest promowanie pozytywnych zachowań, działań, postaw dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu. Tegoroczny konkurs został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Słupska i Starosty Powiatu Słupskiego oraz Marszałka Województwa Pomorskiego. Na posiedzeniu w dniu 12.03.2019 r. po wnikliwej analizie zgłoszeń i wysłuchaniu kandydatów komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców spośród 33 zgłoszonych osób. Adrianna Szmigiero jako jedyna została laureatem spośród uczniów słupskich szkół podstawowych. Kandydaci musieli spełnić następujące kryteria:
Kryteria pracy
1. Konsekwencja w realizacji podjętych prac.
2. Zaangażowanie i wysiłek w osiągnięciu celu.
3. Pozytywny efekt społeczny.
4. Wzorowotwórczy charakter działań.
5. Wytrwałość w pokonywaniu trudności.
6. Motywy działania.
7. Minimum 1 rok udokumentowanej pracy wolontariackiej.Kryterium postawy
Nienaganna postawa w życiu codziennym (m.in.: wysoka kultura osobista).17 maja 2019r.w słupskim ratuszu odbyło się uroczyste spotkanie laureatów, na którym przedstawiciele władz samorządowych wyrazili uznanie dla ich aktywnej, społecznej postawy i chęci niesienia bezinteresownej pomocy. Laureatom wręczono odznaki "Ośmiu Wspaniałych", pamiątkowe dyplomy i upominki.
Serdeczne gratulacje z okazji uzyskania tak zaszczytnego tytułu.
Sukces w Konkursie Programowania
22 maja 2019 r. odbył się finał IV Konkursu Programowania „Scratch ZSP1” pod patronatem Mistrzów Kodowania zorganizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku.
I miejsce w konkursie, w kategorii klas 5-8 zajęła Martyna Hedeszyńska, uczennica klasy 6a naszej szkoły.
W eliminacjach konkursu wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych ze Słupska i okolic. Uczniowie wykonali pracę programistyczną na określony w regulaminie temat. Projekty wykonane przez uczestników konkursu zostały ocenione pod kątem zaawansowania technicznego, samodzielności, oryginalności oraz jakości wykonania.
Do finału zakwalifikowało się 6 uczniów, w tym z naszej szkoły: Martyna Hedeszyńska z klasy 6a oraz Kamil Pudelski z klasy 6b. Podczas finału, który odbył się w siedzibie organizatora uczestnicy konkursu rozwiązywali test sprawdzający ich wiedzę i umiejętności programowania w języku Scratch.
Serdecznie gratulujemy młodym programistom i życzymy wielu dalszych sukcesów.
„Kubuś Puchatek i patroni słupskich szkół”
14 maja 2019 roku uczniowie klasy 2d wzięli udział w spotkaniu integracyjnym „Kubuś Puchatek i patroni słupskich szkół”, które odbyło się w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 im. Gustawa Morcinka w Słupsku.
Każda szkoła musiała zaprezentować krótko swojego patrona i przebrać się tak, aby inni mogli go rozpoznać. Wszystkie szkoły biorące udział w spotkaniu podeszły do tego zadania bardzo profesjonalnie. My jako szkoła, która nosi imię Polonii ubraliśmy się w barwy narodowe, nie ma co ukrywać wyglądaliśmy pięknie.

„Świat wierszy Tuwima w oczach dziecka”
Już po raz czternasty nasza szkoła jest organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Świat wierszy Tuwima w oczach dziecka”. Nadsyłanie prac konkursowych zakończyło się w maju 2019 roku.
Celem konkursu było osobiste zaangażowanie dzieci w poznanie twórczości Juliana Tuwima. W konkursie brały udział 3 szkoły podstawowe miasta Słupska.
I miejsce zdobyli uczniowie z SP3 oraz z SP 10, II miejsce - uczniowie z SP3 oraz z SP 10, III – uczeń z SP11. Przyznano również 5 wyróżnień dla uczniów z SP3 i SP10.
Wszystkim serdecznie gratulujemy. Nagrodzeni i wyróżnieni uczestnicy konkursu otrzymają dyplom i nagrodę rzeczową. Nagrody zostaną dostarczone do szkół. Na terenie szkoły zorganizowano wystawę nagrodzonych prac.
Archiwum Aktualności