Aktualności
List do Rodziców
Świąteczna paczka
Uczniowie klasy 7c wraz z rodzicami i wychowawcą zorganizowali świąteczną paczkę dla wychowanków Domu Dziecka w Ustce. Za zgromadzone fundusze zakupiliśmy gry planszowe i słodycze.
Zorganizowaliśmy również zbiórkę słodyczy, gier, książek i odzieży wśród uczniów i rodziców naszej szkoły. Wszystkie dary przekazaliśmy placówce w Ustce i Słupsku.
Wszystkim, którzy włączyli się do naszej akcji serdecznie dziękujemy. W imieniu uczniów i rodziców klasy 7c - wychowawca Marzena Marecka.
Profilaktyka na sportowo
W listopadzie i grudniu w naszej szkole realizowany był program zajęć sportowych połączonych z profilaktyką uzależnień. Zajęcia współfinansowane ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień obejmowały trzy grupy wiekowe: klasy I-III - prowadzący Anetta Rybak, klasy IV-VI - prowadzący Grzegorz Michoński i klasy VII-VIII - prowadzący Marcin Kwaśniewski.
Głównymi celami zajęć było promowanie zdrowego stylu życia wolnego od uzależnień oraz wdrażanie do aktywnego uczestnictwa w kulturze fizycznej.
Prowadzący zajęcia nauczyciele przekazywali wiadomości na temat zdrowia, używek, zachowań asertywnych i radzenia sobie z negatywnymi emocjami w sposób dostosowany do danej grupy wiekowej. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w dyskusjach, odgrywali scenki i opowiadały o swoich doświadczeniach.
Na zajęciach sportowych dzieci wykazywały ogromne zaangażowanie, chęć współzawodnictwa i współdziałania w grupie. Dużą radość sprawiały im zarówno ćwiczenia indywidualne jak i gry i zabawy zespołowe.
Cele programu zostały zrealizowane przez wszystkie grupy. Zajęcia cieszyły się dużą popularnością, szczególnie wśród najmłodszych dzieci. Chętnie kontynuowalibyśmy taką formę zajęć łączącą wiedzę z zakresu profilaktyki i aktywność sportową.
„Mały ekonomista”
W grudniu zakończony został projekt „Mały ekonomista” realizowany od września w naszej szkole w ramach Programu mPotęga, którego celem było edukowanie finansowo - ekonomiczne dzieci.
Wśród wielu działań projektowych przeprowadzone zostały dwa konkursy dla uczniów klas piątych: „Domowe finanse”, który polegał na opracowaniu miesięcznego budżetu domowego fikcyjnej rodziny oraz „Jestem Małym Ekonomistą”, który był konkursem na krzyżówkę o tematyce finansowej, ekonomicznej i bankowej.
Spośród wszystkich uczestników konkursów wyłonieni zostali zwycięzcy.
Wyniki konkursu „Domowe finanse”:
I miejsce: Oliwier Grzeczka 5a, Dominik Szapiel 5a, Jakub Szałacki 5a,
II miejsce: Wiktoria Mazur 5c, Victoria Jagiełło 5c, Zuzanna Niebieszczańska 5c, Piotr Gołębiowski 5c,
III miejsce: Krzysztof Feszak 5b, Marcin Feszak 5b, Jakub Sławiński 5bWyniki konkursu: „Jestem Małym Ekonomistą”:
I miejsce: Aleksandra Sulima 5f,
II miejsce: Franciszek Ługowski 5d,
III miejsce: Nikodem Oleksy 5eWszystkim laureatom serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział. Życzymy dalszych sukcesów! Nagrody dla wszystkich uczestników konkursów i zajęć projektowych dofinansowała Fundacja mBanku.
Szkolny konkurs zdrowotny "Warzywno-owocowy stworek”
Gala Wolontariatu 2018
Szkolny Klub Wolontariusza został zaproszony do udziału w Gali Wolontariatu 14 grudnia 2018r.o godz. 17:00 organizowanej przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Słupskim w Ośrodku Kultury ul. Braci Gierymskich.
Klub otrzymał statuetkę z grawerem Aktywni Wolontariusze 2018, a najbardziej aktywni wolontariusze odznaki i dyplomy. Podziękowania skierowano również dla opiekunów klubu.
Zbiórka dla Fundacji Dziki Azyl
Szkolny Klub Wolontariusza i Liga Ochrony Przyrody ogłosiły zbiórkę dla Fundacji Dziki Azyl, która prowadzi Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Kobylnicy.
Zebraliśmy mnóstwo darów: płatki owsiane górskie, ziarna dla ptaków, siano, rękawiczki jednorazowe, bandaże, chusteczki nawilżone dla niemowląt, mleko kozie, karmę mięsną dla kotów, psów z zawartością mięsa powyżej 50%. Ponadto przekazano fundacji datki, ze sprzedaży pączków i miodu, zebrane podczas szkolnych Andrzejek.
Nasza społeczność szkolna kolejny raz wykazała się ogromną wrażliwością i hojnością, za którą serdecznie dziękują opiekunowie Klubu Wolontariusza i Ligi Ochrony Przyrody.
Bezpiecznie na drodze
27 listopada 2018 roku w naszej szkole zostały ogłoszone konkursy propagujące tematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla uczniów szkół podstawowych pod nazwami: „Maskotka o tematyce BRD”, „Dbam o swoje bezpieczeństwo”- konkurs plastyczny oraz „Podróżuję i rymuję”- konkurs na rymowankę.
Organizatorem konkursów był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Słupsku
"I Ty też potrafisz"- zabawy dla uczniów klas II
13 grudnia 2018 roku odbyło się kolejne spotkanie integracyjne z cyklu "I Ty też potrafisz", tym razem skierowane do uczniów klas II, uczęszczających na zajęcia logopedyczne i wyrównawcze. Celem spotkania była integracja dzieci poprzez wspólną zabawę, wywołanie pozytywnych emocji i kształtowanie umiejętności społecznych.
Dzieci z wielkim entuzjazmem uczestniczyły w zaproponowanych zabawach ruchowych o tematyce świątecznej, a największym zainteresowaniem cieszyły się zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Dzieci stwierdziły, że "zabawa była przednia"- szkoda tylko, że tak mile spędzony czas szybko nam upłynął.
Mikołaj na sportowo w SP 5
18 grudnia klasy I a oraz III b wzięły udział w Spotkaniu Integracyjnym w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 w Słupsku pt. "Z Mikołajem na sportowo. Dzieci-dzieciom"
Podczas imprezy uczniowie mieli okazję pokonania zawiłych dróg, które musi pokonać Mikołaj, aby dotrzeć do wszystkich grzecznych dzieci. Już od pierwszej konkurencji na twarzach wszystkich uczestników zagościł uśmiech.
Oprócz zmagań w konkurencjach sportowych musieli się wykazać zdolnościami plastycznymi, wykonując czapki Mikołaja, przyklejając bombki na choinkach, aż w końcu stworzyć postać bohatera naszego spotkania-Mikołaja, który również zaszczycił nas swoją obecnością. Znalazła sie również konkurencja dla nauczycieli, którzy musieli pochwalić się zdolnościami w pakowaniu prezentów.
Na zakończenie imprezy, jak przystało na Mikołaja, wszyscy zostali obdarowani słodkościami. Towarzysząca spotkaniu muzyka świąteczna wszystkich wprowadziła w prawdziwy nastrój Świąt Bożego Narodzenia.
Archiwum Aktualności