Aktualności

        • Wycieczka klas pierwszych do Bazy Pirackiej.
          • Wycieczka klas pierwszych

          • 10 czerwca uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w wycieczce integracyjnej do Bazy Pirackiej. Celem wyjazdu było lepsze poznanie się, budowanie relacji w nowych zespołach klasowych oraz wspólna zabawa na świeżym powietrzu.

            Na uczestników czekało wiele atrakcji przygotowanych przez animatorów. Uczniowie brali udział w grach i zabawach integracyjnych, pokonywali pirackie wyzwania oraz wykonywali zadania wymagające współpracy i zaangażowania całej grupy. Nie zabrakło również czasu na rekreację, rozmowy i wspólne spędzanie czasu.

            Wycieczka przebiegła w radosnej atmosferze i dostarczyła wszystkim wielu pozytywnych emocji. Była doskonałą okazją do nawiązania nowych znajomości oraz integracji uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole.

        • Laureat konkursu.
          • Miejski Konkurs Wiedzy o Środowisku

          • 22 maja 2026 roku w Szkole Podstawowej nr1 im. Henryka Sienkiewicza w Słupsku odbył się XXVIII Miejski Konkurs Wiedzy o Środowisku dla uczniów klas trzecich.

            Celem konkursu jest pogłębienie wiedzy o środowisku, zainteresowanie działalnością ekologiczną oraz zaangażowanie w ochronę środowiska.

            Laureatami konkursu zostali uczniowie naszej szkoły:
            1 miejsce - Jan Ważny kl. 3c,
            3 miejsce - Wojciech Wiśniewski kl. 3c.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

        • Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym.
          • Matematyka wcale nie jest taka straszna

          • Takie słowa można usłyszeć od Gabi KawałekWojtka Wiśniewskiego z klasy IIIc, którzy 19 marca 2026r. spróbowali swoich sił w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny".

            Podjęli wyzwanie i wyszli z niego zwycięsko. Oboje otrzymali Wyróżnienie. Osiągnięcie należy uznać za znaczące, ponieważ Gabi i Wojtek rozwiązywali zadania w kategorii "Maluch" , która jest przeznaczona dla klas III i IV.

            Tym bardzie doceniamy i serdecznie gratulujemy. Za rok kolejna edycja, więc życzymy powodzenia i kolejnych sukcesów w klasie IV.

        • Puchar dla SP10.
          • Uroczyste podsumowanie Słupskiej Olimpiady Młodzieży

          • 16 czerwca w słupskim ratuszu odbyło się podsumowanie rozgrywek sportowych w ramach 47 Słupskiej Olimpiady Młodzieży. Obecni byli przedstawiciele wszystkich słupskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zarówno uczniowie, nauczyciele, dyrektorzy jak i przedstawiciele Rady Miasta oraz pani wiceprezydent Marta Makuch.

            Nasza szkoła została nagrodzona za najliczniejszą ilość startów w rozgrywkach sportowych Słupskiej Olimpiady Młodzieży pięknym pucharem. Braliśmy udział we wszystkich turniejach gier zespołowych, tenisie, badmintonie, biegach przełajowych, lekkoatletyce zarówno w Igrzyskach Dzieci (kl.IV-VI) jak i Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (kl.VII-VIII). W tenisie stołowym zajęliśmy w kategorii dziewcząt V miejsce w Finale Wojewódzkim. Nasi uczniowie uczestniczyli w ponad czterdziestu imprezach sportowych.

            Za wysiłek włożony w tę rywalizację serdecznie dziękujemy! Gratulujemy osiągnięć, odwagi, determinacji i ambicji sportowych wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy ich wspierają. Życzymy dalszych sukcesów!

        • Zasady w kuchni.
          • Zajęciach z orientacji zawodowej

          • Na dodatkowych zajęciach z orientacji zawodowej nie tylko uczniowie uczą się zawodów, ale również wcielają się w różne role społeczne.

            Podczas zajęć uczniowie mogli wbijać gwoździe czy szlifować deski, robić sałatki owocowe lub koktajle.

            Na zajęciach nie liczyła się tylko nauka, ale dobra zabawa i umiejętności praktyczne.

        • Nagrody za udział w Niebieskich Igrzyskach.
          • Niebieskie Igrzyska

          • 16 czerwca odbyło się uroczyste otwarcie paczki otrzymanej za wyróżnienie naszej placówki podczas Niebieskich Igrzysk.

            Serdecznie dziękujemy za przekazane pomoce, które wzbogacą nasze zasoby i będą cennym wsparciem w codziennej pracy z uczniami.

            Cieszymy się, że dzięki takim inicjatywom możemy jeszcze lepiej wspierać rozwój i naukę naszych podopiecznych.

            Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka Niebieskie Igrzyska.

        • Zwycięzca Konkursu Modelarskiego.
          • Sukces młodego artysty

          •  Z radością informujemy, że Jan Burchard z klasy 1c zajął I miejsce w Powiatowym Konkursie Modelarskim pod patronatem Starosty Słupskiego Pawła Lisowskiego pn. Siła kotwicy.

            Serdecznie gratulujemy zwycięstwa oraz życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu pasji modelarskiej. Niech nie zabraknie zapału, kreatywności i wiary we własne możliwości. 

        • Dzień Pustej Klasy 2026.
          • Dzień Pustej Klasy 2026 w klasie 2a

          • Po raz drugi wzięliśmy udział w Dniu Pustej Klasy i po raz kolejny przekonaliśmy się, że nauka na świeżym powietrzu może być niezwykle ciekawa, twórcza i pełna radości!

            Podczas tego wyjątkowego dnia stworzyliśmy piękne witraże z kwiatów, malowaliśmy kamienie, poznawaliśmy alfabet przyrody oraz ćwiczyliśmy ortografię w nietypowej, plenerowej odsłonie. Nie zabrakło również wspólnego pikniku, malowania kredą, tańców z chustami oraz obserwacji świata przez mikroskop.

            Aktywnie spędzaliśmy czas, grając w piłkę nożną i koszykówkę, skacząc na skakance oraz biorąc udział w rzutach do celu. Chwile odpoczynku umilały nam gry planszowe - chińczyk, Monopol i szachy. Z zainteresowaniem obserwowaliśmy także chmury, rozwijając wyobraźnię i ucząc się dostrzegać piękno otaczającej nas przyrody.

            Najważniejsze jednak było to, że cały dzień spędziliśmy na świeżym powietrzu, ucząc się, bawiąc i integrując. To był dzień pełen uśmiechów, ruchu, kreatywności i niezapomnianych wrażeń!

        • Laureat konkursów Olimpusek.
          • Olimpuski - sesja wiosenna

          • Miło nam poinformować, że w ogólnopolskich konkursach:

            - Olimpusek z matematyki - Jan Ważny z klasy IIIc zajął II miejsce w kraju i zdobył Dyplom laureata oraz Nagrodę książkową,

            - Olimpusek z j. polskiego - Jan Ważny z klasy IIIc zajął XV miejsce w kraju i zdobył Dyplom laureata.

            Są to duże wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy Jankowi i życzymy dalszych sukcesów.

            Gratulacje należą się również wszystkim uczestnikom biorącym udział w konkursach. Doceniamy ich wysiłek i zaangażowanie.